کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن

اثر ادگار آلن پو از انتشارات کتاب نشر نیکا - مترجم: کاوه میرعباسی-داستان ترسناک

« این کتاب به چهار بخش تقسیم شده است که شامل سه داستان با نام‌های «قتل‌های کوچه مورگ»، «معمای ماری روژه» و «نامه ربوده شده» و همچنین بخشی با عنوان «جایگاه آلن پو در ادبیات پلیسی» است.

داستان «قتل‌های کوچه مورگ» یکی از شناخته‌ شده‌ترین داستان‌های آلن‌پو، نخستین بار در سال 1841 میلادی در نشریه‌ای به نام «گراهام» منتشر شد و برخی آن را نخستین داستان کارآگاهی می‌دانند. این اثر روایت داستان مردی به نام «مسیو دوپن» است که راز قتل دو زن را کشف می‌کند.

همین شخصیت داستانی نقطه اشتراک داستان‌های ترجمه شده در این کتاب هستند. «دوپن» در «معمای ماری روژه» و «نامه ربوده شده» هم حضور می‌یابد و این‌گونه به عنوان یکی از شخصیت‌های داستان‌های کارآگاهی در تاریخ ادبیات این ژانر ثبت می‌شود.

داستان دیگر این کتاب «معمای ماری روژه» نام دارد؛ اثری که در سال 1842 میلادی نوشته شد و اغلب از آن به عنوان نخستین داستانی یاد می‌شود که جزییات ماجرای واقعی یک قتل را روایت می‌کند. کاوشگر در این داستان به جای حضور در محل از روی سر نخ‌هایی که در روزنامه می‌خواند، به کشف نکات تاریک قتل می‌پردازد.

«نامه ربوده شده» هم مانند دو داستان دیگر راوی ناشناسی دارد و شخصیت اصلی آن «دوپن» است. این داستان در سال 1844 منتشر شد و برخی از منتقدان آن را کامل‌ترین داستان از این سری آثار آلن‌پو می‌دانند.


خرید کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن
جستجوی کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن در گودریدز

معرفی کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن از نگاه کاربران
این اولین کتاب از آلن پو هست که خوندم
فکر میکنم باز هم ترجمه کاوه میرعباسی خیلی دلنشین بود واسم آلن پو شخصیت بزرگ و نقش مهمی در ادبیات پلیسی داشته این کتاب شامل سه داستان کوتاه هست چهار یا پنج ماه پیش خوندمش الان نمیتونم به شرح جزئیات ماجرا بپردازم برای علاقه مندان به رمان های پلیسی توصیه ش میکنم
البته احتمال اینکه وقتی می خونید بگید معماهای تکراری و قدیمی توش هست زیاده که خب جوابش هم ساده تر از اون هست جواب اینه که آلن پو خودش به خلق این داستان ها و معماها پرداخته که بعد تر خیلییییییییییی زیاد تو کتاب ها و ماجراهای پلیسی دیگه ازشون استفاده شده ;)

مشاهده لینک اصلی
‍کتاب را برای خواندن انتخاب نکردم و مجبور بودم بخوانم و صادقانه بگویم در ۱۲ صفحه ی اول این مساله داشت دیوانه ام می کرد
ولی اگر تو هم مثل منی امیدت را از دست نده و به خواندن ادامه بده
قول می دهم بهتر می شود
من خیلی معمایی نمی خوانم و شرلوک هولمز و پوآرو به کنار ایده ی زیادی در باره ی این ژانر ندارم برای همین نمی توانم آن را با کتاب های دیگر مقایسه کنم و خیلی درموردش حرفی بزنم ولی به عنوان سه داستان
کوتاه برای یک بعداز ظهر قابل قبول و لذت بخش بود
فقط اگر بتوانی از ۱۲ صفحه ی اول بگذری


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن


 کتاب ده قرن عاشقی
 کتاب گذرگاه
 کتاب وارثان
 کتاب منطقه مرده
 کتاب اقیانوس انتهای جاده
 کتاب اتاق ورونیکا